Haber & Duyuru

Dentaş yatırımda hız kesmeyecek

24 Şubat 2010 - Dünya Gazetesi

Başta yumurta üreticilerine olmak üzere viyol ve selülozik ambalajı imalatı yaptıklarını söyleyen Dentaş Kâğıt Sanayi Genel Müdürü Ahmet Ferruh ERGÜNEY, “Dentaş, Ar-Ge çalışmaları için Türkiye’nin en gelişmiş viyol-kâğıt laboratuarını kurmasının ardından kendi alanında tek olan ürün tasarım bölümünü de oluşturarak viyol ürün çeşitliliğine yönelik proje departmanını kurdu. Ürün tasarımı konusunda hızla uzmanlaşan Dentaş Kâğıt, departmanın ilk yurtdışı anlaşmasını sektörün öncü isimlerinden biriyle gerçekleştirdi” dedi. Firmalarının geniş ürün çeşidiyle Avrupa’da bölge liderliğini elde ettiğini aktaran ERGÜNEY, Dentaş’ın Ar-Ge ve tasarıma yönelik yatırımlarına ek olarak üretim hatlarına makine ilavesi yaparak kapasitesini hızla artırdığını kaydetti. 

Dentaş Kâğıt’ın Cafer Sadık Abalıoğlu Holding’in bir kuruluşu olduğunu anlatan ERGÜNEY, “Firmamız yumurta ambalajı sektöründe lider olma gururunun yanı sıra üçlü kalite sistemi olan ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 ile birlikte sektöründe Bütünleşik Yönetim Sistemi’ne sahip tek firma olmanın mutluluğunu da yaşıyor” diye konuştu.

Dünya’da tercih edilen seçkin bir marka olma vizyonuyla hareket ettiklerini belirten ERGÜNEY, vizyonun, ciddi ve iddialı ama ulaşılabilir hedefler ortaya koymak olduğunu dile getirdi. Sektörde farklı olmanın yollarının bulunması gerektiğini söyleyen ERGÜNEY, buna paralel hayalci olmayan son derece iddialı hedefler ortaya koyulması gerektiğine dikkat çekti.

“Kâğıt laboratuarımızı Avrupa’nın en iyi seviyesine yükseltmek istiyoruz” diyen ERGÜNEY, şöyle konuştu: “Üniversitelerle işbirliği yapıyoruz. Teknolojik anlamda Türkiye’de firmalar teknoloji satın alan değil, teknoloji satan konuma geçmek zorunda. Yoksa uluslararası rekabet edebilen, tercih edilen bir firma olmak hayal olur. Bu anlayışımız ile yatırımlarımıza devam edeceğiz. Kriz ortamında birçok firma yatırımlarını durdurup küçülmeyi tercih ederken biz yatırımlarımıza devam etmek kararı aldık. Artık bu konuda yaptığımız yatırımların meyvelerini toplamaya başladık. Yine firmaların isteğine göre ürettikleri her tür ürün için tarafımızdan tasarlanan iç ambalaja yönelik viyol üretiyoruz ve buna paralel olarak üretim kapasitemizi arttıracak yatırımlarımıza da hız verdik.”

İletişim

+90 258 269 2100

Email

info@dentaskagit.com.tr

Satış

sales@dentaskagit.com.tr