Haber & Duyuru

Dentaş bu yıl üçüncü fabrikasını faaliyete alacak

5 Eylül 2013

Viyol ve selülozik ambalaj üretiminde faaliyet gösteren Dentaş Kağıt Sanayi, üçüncü fabrikasını Aksaray’da açmayı planlıyor. Denizli ve Romanya’daki tesislerine ilaveten bu yıl, üçüncü fabrikasını Aksaray’da faaliyete geçirmeyi planladıklarını söyleyen Dentaş Kağıt Sanayi Genel Müdürü A. Ferruh Ergüney, bu fabrika ile özellikle dış pazarlara açılmayı ve yumurta üreticilerinin ana destekçisi, tedarikçisi olmayı hedeflediklerini belirtti. Ortadoğu’nun yeni yapılanması ve Türkiye’deki büyümesi nedeni ile oluşan arza cevap verebilmek için üçüncü fabrikalarını Aksaray’da kurmaya hazırlandıklarını ifade eden Ergüney, “Fabrikamız şu an yapım aşamasında, henüz faaliyete geçmedik. Fakat 2013 yılı son çeyreğinde faaliyete geçmeyi planlıyoruz.” dedi. Aksaray’da yapım aşamasında olan fabrikalarının 12 bin 250 metrekare kapalı, 28 bin 505 metrekare açık alana sahip olduğu bilgisini veren Ergüney, yeni fabrikaları ile 50’den fazla kişiye istihdam sağlayacaklarını dile getirdi.

Firma olarak farklı ürün renkleri ve ürün biçim seçeneklerine sahip olduklarını anlatan Ergüney, özellikle yumurta viyolünde Türkiye’ye yeni bir bakış açısı getirdikleri yorumunda bulundu. Ergüney, yaptıkları Ar-Ge yatırımları ve tasarım çalışmaları ile yalnızca yumurta viyolünde değil, kalıplanmış selülozik ambalaj sektörünün tüm uygulama alanlarında da hizmet verdiklerini belirterek, “Aksaray’da faaliyete geçecek olan fabrikamız ile özellikle dış pazarlara açılmayı ve yumurta üreticilerinin ana destekçisi ve tedarikçisi olmayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra, yenilikçi ve farklı kapaklı ürünleri ile yumurta üreticilerini perakende alanında da markalaşarak ön plana çıkarmayı görev edindik” şeklinde konuştu.

Dentaş Kağıt Sanayi’nin Abalıoğlu Holding bünyesinde bulunan bir şirket olduğunun altını çizen Ergüney, “Romanya’da yüzde 100 hissesine sahip olduğu SC Dentaş Romania SRL şirket yatırımı ile Avrupa’da liderliğe oynamaya devam etmektedir. Şirketimiz ulusal ve uluslararası platformlarda elde ettiği başarılar ile pekiştirdiği sektör liderliğini, yeni fabrikası ile de sağlamlaştıracaktır” açıklamasını yaptı. Ergüney, Avrupa’nın önde gelen viyol üreticileri tarafından 2007 yılında Avrupa Viyol Derneği EMFA’nın kurucu üyelerinden biri olduklarını söyledi.

Yeni tesis Aksaray’da.

Ortadoğu’nun yeni yapılanması ve Türkiye’deki pazarın büyümesi nedeni ile oluşan arza cevap verebilmek için üçüncü fabrikalarını Aksaray’da kurmaya hazırlandıklarını ifade eden A. Ferruh Ergüney, fabrikalarının bu yılın son çeyreğinde faaliyete geçirmeyi planladıklarını bildirdi.

 

 

İletişim

+90 258 269 2100

Email

info@dentaskagit.com.tr

Satış

sales@dentaskagit.com.tr