Haber & Duyuru

Dentaş’tan bir başarı daha

18 Şubat 2011 - Horoz Gazetesi – Denizli

Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş. iki saygın yarışmada aldığı ödüllerin ardından yeni bir başarıya daha imza attı. Şirketin Genel Müdürü A. Ferruh ERGÜNEY, Avrupa Viyol Derneği EMFA’nın başkanı seçildi.

Derneğin kurulduğu günden itibaren üyeliğini devam ettiren Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş., EMFA’nın resmi dillerinden birinin Türkçe olmasını sağlayan firma, Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş.’nin Genel Müdürü A. Ferruh ERGÜNEY’in başkan yardımcılığına getirilmesi ile bir başarıya imza atmıştı. Bu başarının ardından 1 Şubat 2011 tarihinde Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenen toplantıda, oy birliği ile iki yıl süreli olarak Avrupa Viyol Derneği EMFA’nın Başkanı seçilen ERGÜNEY’in başarısı Dentaş ailesini sevindirdi.

Bunun yanında Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş. “Çoklu Şişe Separatörü” ve “Köşebent 65” ürünleri ile 2010 yılının Haziran ayında düzenlenmiş olan TSE 23. Altın Ambalaj Yarışmasında iki ayrı “altın ambalaj” ödülüne layık görülmüştü. Bu durum üzerine Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) tarafından organize edilen WORLD STAR 2010 Yarışmasına (WPO WorldStar Awards) katılmayı hak etti. 2010 yılının Kasım ayında sonuçlanan WORLD STAR 2010 bilgilerine göre Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş. katıldığı iki ürünüyle ödül elde etmişti. Bundan önce 2009 yılında düzenlenen WORLD STAR Yarışmasında olduğu gibi 2010 yılında da ödül kazanan şirketler arasında kalıplanmış selülozik ürünler (moulded fiber) sektöründen hiçbir firma bulunmamaktadır. Bu sektörde WORLD STAR ödülü alan tek şirket Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş. olmuştu. 2004 yılından beri Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş. ile SC Dentaş Romania SRL şirketlerinin Genel Müdürlüğü görevini sürdürmekte olan A. Ferruh ERGÜNEY yaptığı değerlendirmede; “Hizmet ve ürün kalitemizle Türkiye ve Balkan Pazarının lideriyiz. Vizyonumuz gereği yenilikçi ürünlerimiz ile dünyanın her yerinde tercih edilen marka olmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

İletişim

+90 258 269 2100

Email

info@dentaskagit.com.tr

Satış

sales@dentaskagit.com.tr