Haber & Duyuru

Dentaş’dan eğitime büyük destek

Denizli'de otistik çocukları ve ailelerini sevindirecek haber. Denizli'nin önde gelen firmalarından birisi olan Dentaş, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek sadece otistik çocuklara eğitim verecek bir okul yaptırıyor.  2,5 milyon liraya mal olacak ve 120 öğrenci kapasitesi bulunacak okulun protokolü valilik makamında imzalandı.

 

Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş.'nin yönetim kurulu üyeleri tarafından Adalet Mahallesi'nde yapılacak ve 2,5 milyon liraya mal olacak Dentaş Otistik Çocuklar Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi'nin valilik makamında protokolü düzenlenen tören ile imzalandı.

Protokol törenine Vali Abdülkadir Demir, İl Milli Eğitm Müdürü Sebahattin Akgül, Dentaş yönetim kurulu üyeleri İsmet Abalıoğlu, Ali Abalıoğlu, Zümrüt Erikoğlu, Ali Yavuzçehre, Suat Kuyumcu ile Zihinsel Engelli Çocukları Koruma Derneği Başkanı Ayten Bahtiyar katıldı.

"Çok mutluyuz"

Aldıkları karar ile otistik çocuklar için bir okul yapma kararı aldıklarını ifade den İsmet Abalıoğlu, "Dentaş olarak Denizli'de bir okul yapma kararı aldık. Bu okulumuz sadece otistik çocuklara eğitim verecek. Okul bu özelliği ile Türkiye'de bir ilk olma özelliğine sahip olacak. Ayrıca mimariside özel olacak. Denizlili ünlü mimarımız Cengiz Bektaş tarafından projesi hazırlanacak. Eğitim kurumu 120 öğrenci kapasiteli olacak ve 2015 yılında tamamlanacak" dedi.

"Hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz"

Denizli'de eğitim anlamında hayırsever desteğinin artarak devam ettiğini belirten Vali Abdülkadir Demir, "2013 yılında Denizli'de eğitim anlamında önemli yatırımlar yapıldı. 5 yılda yapılacak yatırım kamu kaynaklarıyla 2013 yılında gerçekleşti. Ayrıca Denizlili hayırseverlerimizi neredeyse her ay gerçekleştirdiğimiz protokollerle eğitime destek verdi. 

Eğitime hayırsever desteğimiz sürüyor. Bugün Denizli'de eğitim anlamında önemli okullar yapan Abalıoğlu ailesi ve Dentaş firmasının yönetim kurulu üyeleri, bugün Dentaş Otistik Çocuklar Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi Okulu'nun yapımı için protokol imzaladı. Kendilerine sonsuz teşekkür ediyoruz. Otistik çocuklarımız bu okulda tüm olanaklarla eğitim alabilecek" dedi. Konuşmaların ardından Adalet Mahallesi'nde yapılacak olan, 120 öğrenci kapasiteli ve 2,5 milyon liraya mal olacak Dentaş Otistik Çocuklar Eğitim ve Uygulama Merkezi Okulu'nun protokolü imzalandı.

 

26-02-2014 Türkiye Gazetesi

26-02-2014 Horoz Gazetesi

26-02-2014 Deha 20 Gazetesi

İletişim

+90 258 269 2100

Email

info@dentaskagit.com.tr

Satış

sales@dentaskagit.com.tr