Haber & Duyuru

Dentaş Aksaray’da fabrika kuruyor

3 Temmuz 2013 - Basın Duyurusu

Yatırımda hız kesmeyen Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş. Aksaray Fabrikasını kuruyor.

Viyol ve selülozik ambalaj üretiminde pazar lideri olan Dentaş Kağıt Sanayi, sektöründe dünya genelinde kabul gören bir marka olmuştur. Abalıoğlu Holding bünyesinde bulunan şirket, Romanya’da yüzde 100 hissesine sahip olduğu SC Dentaş Romania SRL yatırımı ile Avrupa’da da liderliğe oynamaktadır.

Abalıoğlu Holding bu yıl içerisinde Dentaş Ambalaj firmasını Avusturya’lı Prinzhorn Ailesine ait Mosburger Grubu’na sattı. Stratejik sektör olarak gördüğü kalıplanmış selülozik ambalaj ürünlerini çeşitlendirmiş, yumurta viyolünün yanında meyve viyolü ve endüstriyel viyol sektöründe de büyümesini sürdürme kararlılığındadır.

Pazarda oluşan yeni dengelere paralel olarak baskın lider konumunu güçlendirme kararlılığında olan şirket, Denizli ve Romanya’daki tesislerine ilaveten üçüncü fabrikasını devreye almak üzere Aksaray’da yatırıma başlamıştır. Dentaş Kağıt Sanayi Denizli tesisleri tek alanda dünyanın en büyük viyol tesislerinden biri durumundadır. Denizli’deki üretim kapasitesine yaklaşan Aksaray tesisi ile özellikle dış pazarlara açılmayı hedefleyen yumurta üreticilerinin ana destekçisi ve tedarikçisi olmayı hedeflemektedir. Dentaş Kağıt Sanayi, yenilikçi ve farklı kapaklı ürünleri ile yumurta üreticilerini perakende alanında da markalaştırarak ön plana çıkarmayı görev edinmiştir.

Dentaş Kağıt Sanayi, farklı ürün renkleri ve zengin ürün portföyü ile özellikle yumurta viyolünde Türkiye’ye yeni bir bakış açısı getirmiştir. Her daim sektörde öncü olan Şirket, yaptığı Ar-Ge yatırımları ve ürün geliştirme çalışmaları ile yalnızca yumurta viyolü değil, kalıplanmış selülozik ambalaj sektörünün tüm uygulama alanlarında da hizmet vermektedir.

2007 yılında Avrupa’nın lider viyol üreticileri tarafından kurulan Avrupa Viyol Derneği EMFA’nın kurucu üyelerinden olan Dentaş Kağıt Sanayi, 2011-2013 döneminde dernek başkanlığını yürütmüştür. Dentaş 2012 yılında da Uluslararası Viyol Üreticileri Birliği IMFA’ya asli kongre üyesi olmuştur. 

Şirket, Ulusal ve Uluslararası platformlarda elde ettiği başarılar ile pekiştirdiği sektör liderliği konumunu Aksaray tesisleri ile iyice sağlamlaştıracaktır.

 

 

İletişim

+90 258 269 2100

Email

info@dentaskagit.com.tr

Satış

sales@dentaskagit.com.tr