Haber & Duyuru

Viyol üreticisi Dentaş büyümesini sürdürüyor

6 Şubat 2013 - Dünya Gazetesi

Viyol üretiminde pazara liderlik etme iddiasında olan Dentaş Kağıt Sanayi, yeni yatırımlarla sektördeki büyümesini sürdürmeye devam ediyor. Dentaş Kağıt Sanayi Genel Müdürü A. Ferruh Ergüney, viyol üretiminde Dünya genelinde kabul gören bir marka olmak için hedef projeler gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. Bu amaçla Romanya’da yüzde 100 hissesine sahip oldukları SC Dentaş Romania SRL şirket yatırımı ile Avrupa’da liderliğe oynadıklarını anlatan Ergüney, yeni dönemde hem Denizli hem de Romanya’daki tesislerinde kapasite artışına gittiklerini açıkladı. Ayrıca Ortadoğu’nun yeni yapılanması ve Türkiye’de pazarın büyümesi nedeni ile oluşan arza cevap verebilmek için mevcut üretimi iki katına çıkarma kararı aldıklarına dikkat çeken Ergüney, “Bu karar doğrultusunda Denizli’deki tesisimizin kapasitesine yaklaşan bir tesis daha inşa edeceğiz. Dentaş olarak dış pazarlara açılmayı hedefleyen yumurta üreticilerinin de ana destekçisi ve tedarikçisi olmayı hedefliyoruz ”diye konuştu.

“Global bir firmanın endüstriyel viyol talebini karşılayacağız”

Abalıoğlu Holding bünyesinde bulunan Dentaş Kağıt Sanayi’nin yalnızca Avrupa ve Türkiye’de pazar lideri olmaktan öte dünyada da lider bir firma olmayı hedeflediğini belirten Ferruh Ergüney, şöyle devam etti: “Yenilikçi ürün ve kaliteye verdiğimiz önemin meyvelerini toplamaya başladık. 40 yıllık yolculuğumuzda bugün geldiğimiz noktada Romanya’daki yatırımlarımız ile Avrupa’da pazar liderliği, Türkiye’deki büyüme ile sektörün hızlı gelişimine cevap vererek, pazar liderliğini korumaya devam ediyoruz. Ayrıca dünya devlerinden global bir firmayla yapmış olduğumuz anlaşmayla firmanın endüstriyel viyol konusunda tek tedarikçisi olacağız.”

Dentaş’ın yalnızca yumurta viyolü değil, kalıplanmış selülozik ambalaj sektörünün tüm uygulama alanlarında da hizmet verebildiğine atıfta bulunan Ergüney, “Yaptığımız Ar-Ge yatırımlarıyla yumurta viyolünde yeni standartlar ve ürünlere imza attık. Tasarımcılarımızın yapmış olduğu çalışmalarla katıldığımız ulusal ve uluslararası her yarışmada çok sayıda ödül aldık. Sektörde son yıllarda World Star ödülü alan tek şirketiz. Sektörün viyol üretimindeki ihtiyaçlarına kısa zamanda cevap verebilen, değişimlerde etkin rol oynayan bir firmayız” şeklinde konuştu. Ar-Ge yatırımları sayesinde Türkiye’ye teknoloji getiren değil, kendi teknolojisini üreten bir firma haline geldiklerinin da altını çizen Ergüney, “Bu çalışmaların yeni ürünlerini de yakın zamanda raflarda göreceksiniz. Artık yumurta viyolünde Türkiye’ye yeni bir bakış açısı getirdik. Ürün renklerinden tutun, ürün biçimlerine kadar birçok farklı ürün sergiledik. Tüm bu gelişmeleri sadece Türkiye’de değil, ülke dışında da üreterek, Avrupa pazarına sunuyoruz ”diye konuştu. Son olarak dünya genelinde yumurta viyolü üretiminde sayılı firmalar arasında gösterildiklerini ileri süren Ergüney, “Bunun en güzel ispatı benim Avrupa Viyol Üreticileri Birliği (EMFA) dönem başkanlığına seçilmemdir. Ayrıca Dentaş, 2012 yılında Uluslararası Viyol Üreticileri Birliği’ne (IMFA) de asli kongre üyesi oldu” dedi.

 

 

İletişim

+90 258 269 2100

Email

info@dentaskagit.com.tr

Satış

sales@dentaskagit.com.tr