Mehmet Ali ABALIOĞLU

  • Yönetim Kurulu İkinci Başkanı

Mehmet Ali ABALIOĞLU

Yönetim Kurulu İkinci Başkanı

1948 yılında Denizli’de doğdu. 1965 yılında Denizli Lisesinden, 1970 yılında da İzmir İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu.

Abalıoğlu Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali ABALIOĞLU, iş hayatına üniversite eğitimine devam ettiği 1966 yılında, Çırçır Fabrikasında başladı.

Dentaş Kâğıt Sanayi A.Ş.’nin, SC Dentaş Romania S.R.L.’nin ve CSA Textile Egypt S.A.E’nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Ali ABALIOĞLU, ayrıca Abalıoğlu Tekstil Sanayi A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevlerini yürütüyor.

Bir sanayici olarak Denizli sanayisinin gelişmesine katkılarıyla beraber Denizli’de sosyal yaşamın gelişiminde de önemli yeri olan sivil toplum örgütlerinin kuruluşunda öncülük yapmıştır.

2000 yılında kurulan Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı’nın Başkanı olan Mehmet Ali ABALIOĞLU, Doçev – Doğa ve Çevre Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Başkanı, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Denizli Şubesi’nin de kurucularındandır ve 2000 – 2001 yıllarında kurucu başkanlığını yapmıştır.

Evli olan Mehmet Ali ABALIOĞLU’nun üç çocuğu vardır ve İngilizce bilmektedir.

 


 

 

İletişim

+90 258 269 2100

Email

info@dentaskagit.com.tr

Satış

sales@dentaskagit.com.tr